Průvodce,
 bez kterých se neobejdete!

Obrazová publikace
 a další zajímavé tituly


Staročeský pitaval
Titul obsahuje 40 příběhů, věnovaných "zlým činům", slavným lapkům (Grasel), šarlatánům (Kelly), mordům či jiným tragickým událostem (střety pytláků s hajnými), někdy i střetům úsměvným (Kozí vojna v Chudenicích). Publikace se věnuje jak příběhům, tak osudovým místům, nabízí výlety na ně. Doplňkem jsou mapky a barevné ilustrace.

110 let našeho lyžování
Publikace vyšla ke 110. výročí vzniku organizovaného lyžování v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Zaznamenává vývoj lyžování u nás od prvních krůčků až do současnosti, obsahuje také zajímavosti z historie, informace o změnách v materiálním vybavení a lyžařské technice. V textu jsou zařazeny i dosud neznámé a nepublikované informace, citace a glosy z archivů. Knihu oživují přímé vzpomínky pamětníků, profily významných sportovců a činovníků, dobové fotografie. Součástí publikace je též podrobný statistický přehled, v rozsahu dosud nepublikovaném.

Praha očima ptáků
Obrazová publikace Praha očima ptáků je bohatě protkána leteckými fotografiemi Jiřího Bergera a podává svědectví dnešní podoby Prahy. Představuje nejen historické jádro s významnými památkami, ale i město za branami, zástavbu 19. století, dopravní stavby a také neotřelé poetické pohledy na Prahu. Doplněny jsou zasvěcenými texty (s překlady do anglického a německého jazyka). Pražané tu mohou spatřit svůj dům, svoji ulici, místo, kde pracují nebo chodí na procházky. Pro ostatní se může stát pěknou vzpomínkou na návštěvu Prahy nebo exkluzivním dárkem pro zahraniční partnery.

BRDY známé i neznámé
Kniha zve do míst, která se zrušením vojenského výcvikového prostoru Brdy od 1.1.2016 znovu otevřela pro veřejnost. V nejvyšším vnitrozemském pohoří tak můžeme objevovat tajuplné půvaby dříve zapovězených končin nebo se těšit z příjemných proměn, kterými celá oblast v posledních letech prošla. Tato kniha k tomu je užitečnou inspirací i spolehlivým průvodcem. Všechna popisovaná místa autoři osobně prošli a podělí se s vámi o to, jak na ně tato nádherná oblast působila, o vzpomínku na lidi, které přitom potkali a o obdiv ke zdejší přírodě, památkám a tradicím.

Kniha má 208 stran a pevný přebal, vychází v nakladatelství Universum, její doporučená cena je 299,- Kč, v našem e-shopu samozřejmě se slevou!


(přejít do e-shopu)


Ukázky titulů


Bělohorská 237/1374
169 00 Praha - Břevnov